A Delux.hu-n olvastam egy érdekes cikket, a világ legdrágább ételeiről és italairól, olvassátok!!!
A legdrágább ételek a világon
Egy alapanyag ára csillagászati lehet, ha utánozhatatlan az íze, kevés van belőle a piacon, vagy rengeteg idő és munka szükséges az előállításához. Ezek alapján a legdrágább ételek a világon a sáfrány, a wagyu, a kobe marhahús, a fecskefészek-leves és a matsutake gomba.
Egy fogás árát vagy a kincset érő hozzávalók, vagy az ételt díszítő drágakövek és nemesfémek emelik csillagászati magasságokba. A gazdag vendégekre utazó éttermek olyan hétköznapi ételeket "javítanak fel" gyémántokkal, mint egy omlett, egy curry vagy egy fagylaltkehely, máshol az alapanyagok ritkasága, vagy előállításuk költsége indokolja az értük kért hatalmas összegeket.
Szusi ehető arannyal bevonva
Korábban már összegyűjtöttük a legdrágább ételeket, most a legdrágább alapanyagok alapján mutatunk be néhány rendhagyó fogást.
A válogatós kínai császár
A szalangála fecske fészkéből készült levesből egy kilogramm ára 2 és 10 ezer dollár (360 ezer és 1,8 millió forint) között alakul.
Egy legenda szerint a leves egy kínai császár udvari szakácsának találmánya volt. Az uralkodó nem volt hajlandó egy évben kétszer ugyanazt az ételt elfogyasztani, ha ez mégis előfordult volna, a szakácsnak levágták volna a kezét. Amikor az ínyenc császár alkamazottja kifogyott az ötletekből, vásárolt egy fecskefészket egy borneói árustól, és felszolgálta.
A fecskefészek a kiváltságosok étele maradt. A "kelet kaviárját" forró, sűrű csirkehúslevesben megfőzik, majd zöldségekkel ízesítik, számtalan változata ismert. Egy csészéért akár 25 ezer forintnak megfelelő összeget is elkérnek. A fecskefészekleves azért is ilyen drága, mert a sziklamélyedésekben található fészkeket sokszor életveszélyes körülmények között gyűjtik be.
Matsutake
A rendkívül ízletes gomba árát szintén a ritkasága emelte az egekbe. A legdrágább matsutake Japán egyre fogyatkozó vörösfenyő erdeiben él, mennyisége az utóbbi ötven évben drasztikusan lecsökkent. Évente alig 1000 tonnát tudnak begyűjteni, és egyelőre nem tudják termeszteni.
Egy kilogramm akár több százezer forint is lehet